Список шляхты Полесья (Spis Szlachty Polesia)

Spis Szlachty Polesia

Jan Ciechanowicz, Rzeszów

A

ABAKANOWICZ herbu Abdank.

ABAKIEWICZ herbu Topór.

ABAKOWSKI herbu Pobóg.

ABRAMOWICZ herbu Jastrzębiec, Tępa Podkowa.

ABRAMOWSKI herbu Waga.

ABULEWICZ herbu Nowina.

ACHMATOWICZ herbu Achmat.

ACHRAMOWICZ herbu Nieczuja.

ADAMKIEWICZ herbu Wadwicz.

ADAMOWICZ herbu Leliwa.

ADAMOWSKI herbu Jastrzębiec.

ADAMSKI herbu Jastrzębiec.

AKSAK herbu Aksak.

ALABIEWICZ herbu Korczak odmienny.

ALANTOWICZ herbu Poraj.

ALBICKI herbu Leliwa.

ALCHIMOWICZ herbu Pobóg odmienny.

ALEKSANDROWICZ herbu Kościesza.

AMBROZIEWICZ herbu Bajbuza, Poraj, Wąż.

ANCEWICZ herbu Wadwicz.

ANCUTA herbu Ancuta.

ANDRUNOWICZ herbu Doliwa.

ANDRUSZKIEWICZ herbu Mogiła.

ANDRYKOWICZ herbu Pobóg.

ANDRZEJEWSKI herbu Prus.

ANDRZEJKIEWICZ herbu Bojcza, Gryf, Lubicz i in.

ANISIMOWICZ herbu Mieszaniec.

ANKIEWICZ herbu Abdank.

ANTONIEWICZ herbu Andrault de Buy.

ANTONOWICZ herbu Janina.

APANOWICZ herbu Poźniak.

ARCIMOWICZ herbu Śreniawa.

ARCISZEWSKI herbu Prawdzic, Rawicz, Rola, Świerczek.

AUGUSTYNOWICZ herbu Odrowąż, Poraj, Baka.

 

B

BABA herbu Druck.

BABIECKI herbu Cholewa.

BABICKI herbu Łodzia.

BABIŁO herbu Dołęga.

BABIŃSKI herbu Bończa.

BACIUSZKIEWICZ herbu Baciuszkiewicz.

BACZYŃSKI herbu Sas.

BAKA herbu Massalski.

BALIŃSKI herbu Jastrzębiec, Ogończyk.

BAŁASZEWICZ herbu Łabędź.

BAŁWANOWICZ herbu Prawdzic.

BARANOWICZ herbu Junosza.

BARANOWSKI herbu Grzymała, Ostoja.

BARSZCZEWSKI herbu Ślepowron, Tarnawa.

BARTOSZEWICZ herbu Bawola Głowa.

BAZYLEWICZ herbu Lubicz.

BEJNAROWICZ herbu Abdank.

BEREZOWSKI herbu Sas.

BERNATOWICZ herbu Prawdzic.

BIAŁOBŁOCKI herbu Białynia, Jastrzębiec.

BIAŁOPIOTROWICZ herbu Leliwa, Sulima.

BIAŁOSTOCKI herbu Suchekomnaty.

BIAŁYNICKI herbu Birula.

BIAŁYNOWICZ herbu Lubicz.

BICZEWSKI herbu Syrokomla.

BIEGAŃSKI herbu Prawdzic.

BIELECKI herbu Korab, Janina.

BIELEWICZ (BILEWICZ) herbu Mogiła.

BIELIŃSKI herbu Junosza, Szeliga.

BIELSKI herbu Kurcz, Łabędź.

BIEŁOPOLSKI herbu Pobóg.

BIENIECKI herbu Łodzia, Natarcz.

BIERNACKI herbu Abdank, Lubicz, Poraj, Sas; od nich poszli rosyjscy Wiernadscy.

BLOCK herbu Block.

BOGATKO herbu Pomian.

BOGDANOWICZ herbu Łada.

BOGUSZEWICZ herbu Gozdawa, Siestrzeniec.

BOHATYROWICZ herbu Bohatyrowicz.

BOHOMOLEC herbu Bogorya.

BOHOWITYN(OW) herbu Korczak, Pelikan.

BOJARSKI herbu Sas.

BONCZ-BRUJEWICZ herbu Bończa.

BORATYŃSKI herbu Korczak, Ostoja, Topуr.

BOREK herbu Borek, Zadora.

BORECKI herbu Hołobok.

BOROWSKI herbu Abdank.

BORTKIEWICZ herbu Grzymała, Korczak, Kościesza.

BORYCZEWSKI herbu Rawicz.

BORZOBOHATY herbu Jelita.

BRACKI herbu Śreniawa.

BRUCKI-STEMPKOWSKI herbu Suchekomnaty.

BRZEZIŃSKI herbu Jastrzębiec, Lubicz.

BUJNICKI herbu Łabędź, Ślepowron.

BUKOWSKI herbu Bończa.

BUŁHAK herbu Syrokomla odmienna.

BUŁHARYN herbu Bułat, Bułharyn, Syrokomla.

BUTLER(OW) herbu Butler.

BUTKIEWICZ herbu Trzaska.

BUTT-HUSSAIM herbu Hozjusz.

BYCHOWIEC herbu Mogiła.

BYKOW herbu Byk.

BYKOWSKI herbu Gryf, Łopott.

 

C

CEDROWSKI herbu Hołobok.

CERASKI herbu Ceraski.

CHAWEJŁOWICZ herbu Kotwica.

CHIERASKOW herbu Chieraskow.

CHILKIEWICZ herbu Lubicz.

CHLEWIŃSKI herbu Radwan.

CHLUDZIŃSKI herbu Charyton.

CHODASIEWICZ herbu Prus odmienny; z tej rodziny Władysław Ch. (1886-1939), wybitny poeta rosyjski.

CHODŹKO herbu Kościesza.

CHOMIENKO herbu Dąbrowa.

CHRAPOWICKI herbu Gozdawa.

CHUDZIŃSKI herbu Cholewa.

CHWEDKOWICZ herbu Jastrzębiec.

CHYLEWSKI herbu Jastrzębiec.

CIECHANOWICZ herbu Mogiła, Nałęcz.

CIESZKOWSKI herbu Pilawa.

CWIRKO herbu Warnia.

CYBULSKI herbu Prawdzic.

CYWIŃSKI herbu Puchała; z tej rodziny Henryk C. (1855-1938), wiceadmirał, dowódca Floty Czarnomorskiej Cesarstwa Rosyjskiego.

CZAADAJ vel CZAADAJEW herbu Kotwica odmienna; z tej rodziny Piotr Cz. (1794-1856), genialny filozof rosyjski.

CZAJKA herbu Jastrzębiec.

CZAJKOWSKI herbu Jastrzębiec; z tego rodu wielki kompozytor Piotr Cz. (1840-1893). CZAPLEJEWSKI herbu Czapla.

CZECZOT herbu Prawdzic, Ostoja.

CZERNIACHOWSKI herbu Łada.

CZERWIAKOWSKI herbu Czerwnia.

CZESNOK herbu Pogoń Polska i Łuk Napięty.

CZUDOWSKI herbu Leliwa.

CZUMA herbu Korczak odmienny.

CZURYŁA herbu Korczak.

CZYRWIŃSKI herbu Lubicz.

CZYŻEWSKI herbu Drya; z tej rodziny Aleksander Cz. (1897-1964), wybitny uczony, twórca heliobiologii i medycyny kosmicznej.

 

D

DACHNOWICZ herbu Korczak.

DANEJKO herbu Sas.

DAREWSKI herbu Śreniawa.

DASZKIEWICZ herbu Korybut.

DAWIDOWICZ herbu Trąby.

DAWIDOWSKI herbu Jastrzębiec, Podkowa.

DEDYGOŁ- DOWICZ herbu Łabędź.

DOBROSŁAWSKI herbu Poraj.

DOBRZAŃSKI herbu Sas; z tej rodziny Theodosius D. (1900- -1975), wybitny genetyk amerykański.

DOROHINICZ herbu Świętołdycz.

DOROHOSTAJSKI herbu Leliwa.

DOSTOJEWSKI herbu Radwan odmienny; z tego rodu geniusz literatury powszechnej Teodor D. (1821- -1881).

DOWGINTOWICZ herbu Zadora.

DOWOJNA herbu Szeliga.

DUBIENIECKI herbu Nałęcz, Ogończyk.

DUBIŃSKI herbu Zagłoba.

DUBOJSKI herbu Dąb.

DUBROWSKI herbu Sas.

DUNIN herbu Łabędź.

DWORANINOWICZ herbu Ostoja odmienna, Massalski.

DYBOWSKI herbu Nałęcz.

DYRMONT herbu Korczak.

DZIATKO herbu Grzymała.

DZICZKOWSKI herbu Rawicz.

DZIEMIDOWICZ herbu Rawicz.

DZIERŻYŃSKI herbu Sulima.

DZIEŻYC herbu Lubicz.

DZIKOWICKI herbu Drya.

DZIMITROWICZ herbu Nieczuja.

DZIUPCZYŃSKI herbu nieznanego.

 

E

EGERT herbu Łuk.

EJDYM herbu Tępa Podkowa.

EJGIRD herbu Abdank.

EJNAROWICZ herbu Białynia.

EJTMIN herbu Rogala.

ETEJKO herbu Ostoja.

 

F

FARUREJ herbu Sulima.

FASTOWICZ herbu Prus.

FIEDZIUSZKO herbu Radwan.

FLORKOWSKI herbu Łodzia.

FŁOREŃSKI herbu Guczy.

FRANKOWSKI herbu Prus Pierwszy.

FRYC herbu Fryc.

FURS herbu Wąż.

 

G

GABRYAŁOWICZ herbu Dołęga.

GACIŃSKI herbu Sas.

GAJDA herbu Pomian.

GAJEWSKI herbu Sulima.

GARBATOWSKI herbu Sulima.

GARDLIŃSKI herbu Dąbrowa.

GAWRYŁKIEWICZ herbu Ostoja.

GAYDAMOWICZ herbu Pomian.

GEDRONOWICZ herbu nieznanego.

GEDYMIN herbu Pogoń Litewska.

GERIATOWICZ herbu Orzeł.

GERMANOWICZ herbu Junosza.

GIEDROJĆ herbu Hipocentaurus.

GILEWSKI herbu Kotwicz.

GIMBUT herbu Nałęcz.

GINC herbu Abdank, Działosza.

GLINDZICZ herbu Ostoja.

GLINICZ herbu Korczak.

GLINKA herbu Trzaska; z tego rodu wybitny kompozytor rosyjski Michał G. (1804-1857)

GŁUCHOWSKI herbu Radwan.

GNOIŃSKI herbu Warnia.

GODEBSKI herbu Godziemba.

GODLEWSKI herbu Gozdawa.

GOLDBACH herbu Goldbach.

GOLGIN herbu Syrokomla.

GOLNIEWSKI herbu Lis.

GOŁYŃSKI herbu Rawicz.

GORCZAK herbu Hurko; od nich poszli rosyjscy Gorczakowowie, książęta.

GORCZYCA herbu Koziczkowski.

GOŚCIŁOWICZ herbu Hołownia.

GOWOREK herbu Rawicz.

GOWOROWSKI herbu Ślepowron.

GУRECKI herbu Dołęga.

GRABLEWSKI herbu Grabie.

GRABOWSKI herbu Tarcza.

GREK herbu Prawdzic.

GROSMAN herbu Korwin.

GROSS herbu Łabędź.

GROTOWSKI herbu Przerowa.

GRYCZYN herbu Trąby.

GRYFIN herbu Gryf.

GRYNASZKIEWICZ herbu Grynasz.

GRZYBOWSKI herbu Jelita; od nich poszli rosyjscy Gribojedowowie.

GRZYMAŁA herbu Grzymała.

GUCEWICZ herbu Kościesza, Syrokomla.

GUSZCZA herbu Pawian.

GZOWSKI herbu Tępa Podkowa.

 

H

HABRYŁOWICZ herbu Kotwica odmienna.

HALICKI herbu Poraj.

HAŁKO herbu Szaława.

HANKIEWICZ herbu Abdank.

HARABURDA herbu Abdank.

HARASIMOWICZ herbu Wieniawa.

HARBUZ herbu Białynia.

HAWNULEWICZ herbu Zadora.

HEJBOWICZ herbu Herburt.

HELTMAN herbu Helt.

HERBERSKI herbu Herburt.

HERMANOWICZ herbu Junosza.

HLEBOWICZ herbu Leliwa.

HŁASKO herbu Leliwa.

HOFFMAN herbu Topór.

HOŁOWACZ herbu Lubicz.

HOŁOWIŃSKI herbu Kostrowiec Wtуry.

HOŁOWKA herbu Hołownia.

HOŁOWNIA herbu Hołownia.

HOŁUB herbu Syrokomla odmienna.

HOŁUBICKI herbu Janina.

HOŁUBOWICZ herbu Hołownia.

HOŁUBOWSKI herbu Janina.

HOMOLICKI herbu Jelita.

HORBACZEWSKI herbu Hozjusz, Korczak.

HORDIJENKO herbu Łabędź.

HORDYŃSKI herbu Korczak.

HORDZIJEWSKI herbu Korab.

HOREHLAD herbu Szeliga.

HORESZKIEWICZ herbu Jastrzębiec.

HORESZKO vel HAROSZKA herbu Jasieńczyk.

HOROCH herbu Trąby.

HORODECKI herbu Korczak, Świnka.

HREBNICKI herbu Ostoja.

HRECZKO herbu nieznanego.

HRECZYCHA herbu Trąby.

HROMYKA herbu Abdank.

HRUSZEWSKI herbu Korczak, Lubicz.

HRYHOROWICZ herbu Kościesza, Szeliga.

HRYNCEWICZ herbu Godziemba, Lubicz.

HRYNIEWICZ herbu Kotwicz, Przegonia.

HRYNIEWIECKI herbu Waga.

HRYNIEWSKI herbu Pniejnia; od nich pochodzi wybitny pisarz rosyjski Aleksander Grin (1880- -1932).

HRYNKIEWICZ herbu Nalewka.

HRYSZKIEWICZ herbu Junosza, Łabędź.

HUBA herbu Przegonia.

HUBAREWICZ herbu Radwan.

HURYN herbu Odyniec.

HURYNOWICZ herbu Kalinowa.

HUSZCZA herbu Podkowa, Puchała.

 

I

IGNATOWICZ herbu Łabędź.

IHNATOWICZ herbu Świat.

ILCEWICZ herbu Korczak.

ILLICZ herbu Korczak.

ISAJEWICZ herbu Hlebko.

IWANICKI herbu Świat.

IWANOWICZ herbu Kotwica.

IWANOWSKI herbu Rogala odmienna.

IWASZKIEWICZ herbu Trąby.

IWIŃSKI herbu Łodzia.

IZDEBSKI herbu Pomian.

IZMAJŁOWICZ herbu Pomian.

IŻYCKI herbu Bończa.

 

J

JABŁOŃSKI herbu Jasieńczyk.

JACENKO herbu Jacyna.

JACKIEWICZ herbu Bawola Głowa.

JACYNA herbu Jacyna.

JAGIEŁŁO herbu Łabędź.

JAGODZIŃSKI herbu Korwin, Ślepowron.

JAGUŻYŃSKI herbu Korwin.

JAKIMOWICZ herbu Dąbrowa, Hołownia.

JAKOWICKI herbu Lubicz.

JAKUBOWICZ herbu Jakubowicz.

JAKUBOWSKI herbu Topór.

JAKUTOWICZ herbu Topór.

JANCZEWSKI herbu Laryssa.

JANISZEWSKI herbu Dąbrowa.

JANKOWSKI herbu Jastrzębiec.

JANOWICZ herbu Radwan, Łabędź.

JANOWSKI- GOGOL herbu Jastrzębiec; od nich pochodzi wielki pisarz rosyjski Mikołaj Gogol (1809- -1852).

JANUSZKIEWICZ herbu Lubicz.

JARKOWSKI herbu Jastrzębiec.

JARMOŁA z Zabołotna herbu Kościesza.

JAROSZEWICZ herbu Prus Pierwszy, Przyjaciel.

JAWORSKI herbu Sas, Kościesza.

JAWOSZ herbu Białynia.

JAŹWIŃSKI herbu Grzymała.

JELEŃSKI herbu Korczak.

JELSKI herbu Pielesz odmienny.

JEWŁASZKO herbu Korczak.

JODKO herbu Lis.

JOTEJKO herbu Ostoja.

JUCHNIEWICZ herbu Leliwa.

JUŃKIEWICZ herbu Korczak.

JUREWICZ herbu Korab, Nalewka, Pomian.

JURJEWICZ herbu Dębno, Lubicz.

JURKOWSKI herbu Jastrzębiec, Radwan.

 

K

KACZAN herbu Nałęcz.

KACZANOWSKI herbu Ostoja, Wczele.

KACZYŃSKI herbu Pomian.

KADZYŃSKI herbu Pogonia.

KALENKIEWICZ herbu Kotwicz.

KALINOWSKI herbu Kalinowa.

KAŁŁAUR herbu Ostoja.

KAMIEŃSKI herbu Korwin, Ślepowron.

KAMIŃSKI herbu Topór.

KANDYBA herbu Poraj.

KAPICA herbu Jastrzębiec odmienny.

KARABANOWICZ herbu Przyjaciel.

KARAFFA-KORBUT herbu Korczak.

KARCZEWSKI herbu Poraj.

KARŁOWICZ herbu Korwin.

KARNICKI herbu Kościesza, Lis.

KARP herbu Karp, Ślepowron.

KARPIENKO herbu Karp.

KARPIŃSKI herbu Korab.

KARPOWICZ herbu Korab.

KARPOWSKI herbu Nałęcz.

KARSKI herbu Janina, Korab, Radwan.

KARWECKI herbu Gozdawa.

KASZKIEWICZ herbu Radwan.

KASZYC herbu Radwan.

KAZANOWICZ herbu Brodzic.

KAZANOWSKI herbu Grzymała.

KAZIMIROWICZ herbu Abdank.

KIBALCZYC herbu Rola; z tej rodziny Mikołaj K. (1853-1881), wybitny konstruktor aparatуw latających.

KIEŁDYSZ herbu Rogala; z tego rodu wybitna dynastia naukowa w Rosji.

KIEMLICZ herbu Rawicz.

KIENIEWICZ herbu Rawicz.

KIERBIEDŹ herbu Ślepowron, Wadwicz.

KIERNOŻYCKI herbu Junosza.

KIERSNOWSKI herbu Jastrzębiec, Pobóg.

KIEWLICZ herbu Leliwa, Rawicz.

KIJUĆ herbu Ślepowron.

KIMINOWICZ herbu Złota Wolność.

KIŃSKI herbu Syrokomla.

KIRKOR herbu Kirkor.

KISIEL herbu Kisiel.

KLECZKOWSKI herbu Trzaska.

KLEPACKI herbu Trąby.

KLIMOWICZ herbu Jasieńczyk, Kościesza.

KLONOWSKI herbu Bończa.

KLUCZEWSKI herbu Dołęga, Jasieńczyk.

KŁODNICKI herbu Łada.

KŁOSOWICZ herbu Rola.

KŁOSOWSKI herbu Rola.

KMICIC herbu Radzic odmienny.

KMITA herbu Śreniawa.

KNISZEWSKI herbu Grabie.

KNOBELSDORF herbu Knobelsdorf.

KOBYLIŃSKI herbu Prus, Krzywda.

KOCHANOWSKI herbu Korwin.

KOKUTOWICZ herbu Działosza.

KOŁB herbu Kalinowa.

KOŁODYŃSKI herbu Kołodyn.

KOŁODZIŃSKI herbu Lew.

KOŁONTAJ herbu Kołontaj, Kotwica.

KOŁWZAN herbu Radwan.

KOŁYSZKO herbu Jelita.

KOMAJEWSKI herbu Trąby.

KOMAR-STACHOWSKI herbu Ogończyk, Radwan.

KOMAR herbu Radwan.

KOMAROWSKI herbu Korczak, Rola.

KONCEWICZ herbu Łabędź.

KONDRATOWICZ herbu Syrokomla.

KONONOWICZ herbu Radwan.

KONOPLICKI herbu Sulima.

KONOPNICKI herbu Jastrzębiec.

KONSTANTYNO WICZ herbu Lis.

KOPEĆ herbu Lubicz.

KORCZYC herbu Brochwicz Wtóry.

KORBUT herbu Korczak.

KORKUĆ herbu Nałęcz.

KORNIŁOWICZ herbu Rawicz.

KORSAK herbu Korsak.

KORSZUN herbu Brochwicz.

KORYTKO herbu Jelita.

KORYZNA herbu Koryzna.

KORZENIEWICZ herbu Odrowąż.

KORZENIEWSKI herbu Leliwa, Nałęcz.

KORZIUK herbu Łada.

KORŻANOWSKI herbu Jelita.

KOSARZEWSKI herbu Łuk Napięty.

KOSIŃSKI herbu Rogala.

KOSSAKOWSKI herbu Ślepowron.

KOSSOBUCKI herbu Pobóg.

KOSSOW herbu Kossow.

KOSSOWICZ herbu Gryf, Wieniawa.

KOSTROWICKI herbu Bajbuza.

KOSZKA herbu Dołęga.

KOŚCIUSZKO herbu Pierzchała.

KOTŁUBAJ herbu Kot Morski.

KOTOWSKI herbu Ogończyk.

KOWALEWSKI herbu Dołęga, Łada.

KOWALSKI herbu Abdank, Wieruszowa.

KOZAKIEWICZ herbu Korwin, Kownia.

KOZARYN herbu Drya.

KOZIOŁ herbu Nowina.

KOZŁOWSKI herbu Jastrzębiec, Kozłowski.

KOŹLAKOWSKI herbu Jelita.

KRACZKOWSKI herbu Zaremba; z tego rodu dynastia znakomitych uczonych w Rosji. KRAJEWSKI herbu Jasieńczyk.

KRAMSKI herbu Cholewa.

KRASOWSKI herbu Jastrzębiec, Rogala.

KRASZEWSKI herbu Jastrzębiec.

KRUKOWSKI herbu Ślepowron, Radwan.

KRUPSKI herbu Korczak; z tej rodziny Nadzieja K. (1869-1939) wybitny pedagog, żona W. Lenina, otruta na rozkaz Stalina.

KRUSZELNICKI herbu Sas.

KRUSZYŃSKI herbu Pobóg.

KRZYSZTOFOWICZ herbu Krzyż.

KRZYŻANOWSKI herbu Dębno, Grzymała.

KUCHMISTRZOWICZ herbu Leliwa.

KULCZYCKI herbu Sas.

KULESZA herbu Sas.

KULIKOWSKI herbu Drogomir.

KUŁAK herbu Topór odmienny.

KUNCEWICZ herbu Łabędź, Żnin.

KUNDZICZ herbu Pogonia odmienna.

KURYŁOWICZ herbu Korczak.

KUTYŁOWSKI herbu Lis.

KUTYŁOWSKI-SOKУŁ herbu Leliwa.

KUŹMA herbu Ślepowron.

KUŹMICKI herbu Jastrzębiec.

KWIATKOWSKI herbu Gryf, Leliwa, Nowina.

KWIETKA herbu Lis.

KWINTA herbu Drya.

 

L

LACHOWICZ herbu Korab.

LALECKI herbu Smok.

LALEWICZ herbu Poraj.

LASKOWSKI herbu Korab, Leliwa.

LAUDAŃSKI herbu Jastrzębiec.

LEBIEDZIEWSKI herbu Szeliga.

LEBIEDŹ herbu Łabędź.

LECHOWICZ herbu Gryf.

LEJKA herbu Podkowa.

LEMIESZEWSKI herbu Lubicz.

LENKIEWICZ herbu Kotwicz, Pobóg.

LEONOWICZ herbu Leliwa.

LEONTOWICZ herbu Ślepowron.

LEPARSKI herbu Lubicz odmienny.

LESZCZYŃSKI herbu Korczak.

LESZKIEWICZ herbu Nałęcz.

LEŚNIEWSKI herbu Bojcza, Rawicz.

LETOWT herbu Letowt.

LEWANDOWSKI herbu Lewalt.

LEWICKI herbu Rogala.

LEWIŃSKI herbu Lew.

LEWKOWICZ herbu Abdank, Korczak.

LEWON herbu Gozdawa.

LEWONIEWSKI herbu Gozdawa.

LEWONOWICZ herbu Trąby.

LINIEWICZ herbu Ślepowron.

LIPNIEWICZ herbu Dołęga.

LIPSKI herbu Lubicz.

LISIAŃSKI herbu Lis.

LISIECKI herbu Lis.

LISOWSKI herbu Nałęcz.

LITWINOWICZ herbu Jelita.

LULEWICZ herbu Kościesza.

LWOWICZ herbu Kostrowiec.

 

Ł

ŁABANOWICZ herbu Korab.

ŁABUĆ herbu Łabędź.

ŁAJEWSKI herbu Samson.

ŁAMIŃSKI herbu Wręby.

ŁAŃ- SKI herbu Korzbok.

ŁAPIŃSKI herbu Jelita.

ŁAPA herbu Łada.

ŁASTOWSKI herbu Sas.

ŁASZKIEWICZ herbu Leliwa, Łada.

ŁAWRYNOWICZ herbu Białynia, Korczak, Ślepowron.

ŁOBACZEWSKI herbu Jastrzębiec; z tego rodu genialny matematyk Mikołaj Ł. (1792-1856).

ŁOGINOWICZ herbu Pelikan.

ŁOKUCIJEWSKI herbu Żnin.

ŁOMANOWICZ herbu Ośla Głowa.

ŁOPATA herbu Łopott.

ŁOSICKI herbu Rogala.

ŁOSKI herbu Brodzic.

ŁOSOWSKI herbu Grzymała.

ŁOŚ herbu Dąbrowa, Łuk.

ŁOWMIAŃSKI herbu Bogorya.

ŁOZICKI herbu Jastrzębiec.

ŁOZIŃSKI herbu Lubicz.

ŁUCEWICZ herbu Nowina.

ŁUCKIEWICZ herbu Sas.

ŁUCZYŃSKI herbu Samson.

ŁUKASZEWICZ herbu Łuk, Doliwa, Jastrzębiec.

ŁUKOMSKI herbu Prawdzic.

ŁUSKINA herbu Kościesza.

ŁUSZCZYK herbu Łukocz.

ŁYCZKIEWICZ herbu Leliwa.

ŁYKO herbu Cielątkowa.

ŁYSZCZYŃSKI herbu Korab.

ŁYSZKIEWICZ herbu Ostoja.

 

M

MACEWICZ herbu Rogala.

MACIEK herbu Łzawa.

MACKIEWICZ herbu Bożawola, Jastrzębiec, Kulbaka.

MACZUK herbu Rusznica.

MACZULSKI herbu Korczak.

MAJ herbu Starykoń.

MAJ-MAJEWSKI herbu Nałęcz.

MAJEWSKI herbu Rudnica, Starykoń.

MAJKOWICZ herbu Majkowcz (Starykoń odmienny); od nich pochodzą rosyjscy Majkowowie.

MAKARA herbu Makara.

MAKAREWICZ herbu Mzura.

MAKARSKI herbu Kościesza.

MAKOWELSKI herbu Epinger.

MAKOWIECKI herbu Dołęga, Lubicz, Pomian.

MAKOWSKI herbu Jelita.

MAKSIMIENKO herbu Łabędź.

MAKSIMOWICZ herbu Jastrzębiec, Radwan.

MALAWKA herbu Pomian.

MALCZEWSKI herbu Abdank.

MALEWICZ herbu Gryf, Szeliga; z tego rodu wybitny malarz Kazimierz M. (1878-1935).

MALEWSKI herbu Jastrzębiec, Oszyk, Pobóg.

MALINA herbu Poraj.

MALINOWSKI herbu Pobóg.

MALISZEWSKI herbu Godziemba.

MAŁACHOWSKI herbu Nałęcz.

MAŁYNICZ herbu Junosza.

MAŁYSZCZYCKI herbu Mądrostki.

MAŁYSZEWICZ herbu Pilawa.

MAŁYSZKO herbu Abdank.

MAMCZYĆ herbu Pierś Kobieca.

MARCINKIEWICZ herbu Ostoja, Łabędź.

MARCINOWSKI herbu Rola, Topór.

MARCZENKO herbu Łabędź, Mora.

MARKIEWICZ herbu Łabędź.

MARKOW herbu Bończa, Szeliga; byli odgałęzieniem Kiersnowskich.

MARKOWSKI herbu Bończa.

MARTYNOWICZ herbu Suchekomnaty.

MASIUKIEWICZ herbu Terebesz.

MASŁO herbu Syrokomla.

MASŁOWSKI herbu Samson.

MASSALSKI herbu Massalski.

MAŚLAKIEWICZ herbu Kusza.

MATUSEWICZ herbu Łabędź.

MATUSZEWICZ herbu Łabędź.

MATYSIEWICZ herbu Łabędź.

MAZURKIEWICZ herbu Łabędź.

MICHAŁKIEWICZ herbu Kościesza.

MICHAŁOWSKI herbu Jasieńczyk, Poraj, Trzaska.

MICKIEWICZ herbu Poraj.

MIELESZKO herbu Korczak.

MIKUTA herbu Gozdawa.

MINGAJ herbu Niezgoda.

MIRONIENKO herbu Niesobia.

MIROSZNICZENKO herbu Miroszniczenko.

MOKSIEWICZ herbu Topacz.

MOKSZECKI herbu Mokszecki.

MONIUSZKO herbu Radwan, Wadwicz.

MONKIEWICZ herbu Lubicz.

MONSTWIŁ herbu Mogiła.

MORDAS herbu Mora.

MOROZ herbu Jelita.

MOSTOWICZ herbu Dołęga.

MOŻAJSKI herbu Pogonia Ruska; z tego rodu admirał Aleksander M. (1825-1890), genialny konstruktor pierwszego samolotu, ktуry o 20 lat wyprzedził braci Wright.

MOŻEJKO herbu Łabędź, Trąby.

MOŻERKO herbu Dąbrowa.

MUDREJKO herbu Glaubicz.

MUKIEWICZ herbu Lis, Nałęcz.

MURASZKA herbu Przyjaciel.

MURZA herbu Pelikan.

MURZYNOWICZ herbu Lubicz.

 

N

NABOROWSKI herbu Waldorf.

NACEWICZ herbu Lis.

NADOLSKI herbu Prus, Roch.

NAHUJOWSKI herbu Sas.

NAKCJANOWICZ herbu Kościesza.

NARBUT herbu Trąby.

NARBUTOWICZ herbu Trąby.

NAREWICZ herbu Wieniawa.

NARKIEWICZ herbu Wieniawa.

NARUSZEWICZ herbu Wadwicz.

NARWID herbu Kościesza.

NARWOJSZ herbu Jastrzębiec.

NASTOROWICZ herbu Dołęga.

NAZAREWICZ herbu Szeliga.

NIEKRASZEWICZ herbu Lubicz.

NIELUBOWICZ herbu Kościesza.

NIEMCEWICZ herbu Rawicz.

NIEMCZEWSKI herbu Radwan.

NIEMCZYNOWICZ herbu Prus.

NIEMIRA herbu Jastrzębiec.

NIEMIROWICZ herbu Gozdawa.

NIESTEROWICZ herbu Pobóg.

NIESZYJKA herbu Nieszyjka.

NIEWIADOMSKI herbu Prus, Złotogoleńczyk.

NIEWIAROWICZ herbu Półkozic.

NIEWIAROWSKI herbu Półkozic.

NIEWIERA herbu Trąby.

NIEWIEROWSKI herbu Lubicz.

NIEZABITOWSKI herbu Lubicz.

NIKONOWICZ herbu Przegonia.

NOREJKO herbu Lubicz, Prawdzic.

NOWAKOWSKI herbu Nowina.

NOWICKI herbu Nowicki i in.

 

O

OBŁACZYŃSKI herbu Suchekomnaty.

OBOŁOŃSKI herbu Obołoński.

OBORSKI herbu Awdaniec.

OBRAZCOW herbu Obrazcow.

OBUCH herbu Roch Trzeci.

OBUCHOWICZ herbu Obuchowicz.

OBUCHOWSKI herbu Sas.

OCHRYMOWICZ herbu Obuchowicz.

ODACHOWSKI herbu Nałęcz.

ODOJEWSKI herbu Odojewski.

ODYNIEC herbu Odyniec.

OGIŃSKI herbu Oginiec.

OGONOWSKI herbu Ogończyk, Pomian.

OHRYZKO herbu Ogończyk.

OKIŃCZYC herbu Aksak.

OKOŁOWICZ herbu Ostoja, Starża.

OKOSZKO herbu Radwan.

OKULICZ herbu Oksza, Rudnica odmienna.

OKUNIOK herbu Okuń.

OLECHNOWICZ herbu Leliwa.

OLELKOWICZ herbu Pogoń Litewska.

OLESZA herbu Brochwicz Wtуry.

OLESZKIEWICZ herbu Korab.

OLESZKOWSKI herbu Okuń.

OLIZAROWICZ herbu Radwan, Ślepowron.

OLIZAROWSKI herbu Jastrzębiec.

OLSEJKO herbu Junosza.

OLSZEWSKI herbu Ślepowron.

ORDA herbu Orda.

ORECHWA herbu Rogala.

ORŁOW herbu Prus.

ORŁOWSKI herbu Orłowski.

ORZESZKO herbu Korab.

OSIŃSKI herbu Radwan.

OSIPOWICZ herbu Łodzia.

OSIPOWSKI herbu Łodzia.

OSKIERKO herbu Murdelio.

OSOSKOWICZ herbu Leliwa.

OSOWSKI herbu Dołęga, Gryf.

OSPIENNY herbu Ospienny.

OSSĘDOWSKI herbu Lis.

OSTREJKO herbu Drogosław.

OSTROMIECZOWSKI herbu Pomian.

OSTROUCH herbu Szeliga.

OSTROWIECKI herbu Topór.

OSTROWSKI herbu Jastrzębiec, Korczak.

OŚCIK herbu Trąby.

OWSIANY herbu Ostoja.

OZIEMBŁOWSKI herbu Radwan.

OZNAŃSKI herbu Mora.

OŻAROWSKI herbu Rawicz.

 

P

PAC herbu Gozdawa.

PACENKO herbu Leliwa.

PALIHOSZKA vel POLIGOSZKO herbu nieznanego.

PANCZENKO herbu Jastrzębiec.

PANKIEWICZ herbu Pobóg, Trąby.

PARAFINOWICZ herbu Rogala.

PARCZEWSKI herbu Nałęcz.

PARFIANOWICZ herbu Ogończyk.

PARFINOWICZ herbu Ogończyk.

PASENKA herbu Białynia.

PASZCZENKA herbu Ostoja.

PASZKIEWICZ herbu Radwan, Zadora.

PASZKOWSKI herbu Zadora.

PAWLIKOWSKI herbu Cholewa, Sas.

PAWŁOWICZ herbu Przyjaciel, Rogala.

PAWŁOWSKI herbu Korwin, Leliwa.

PESZKO herbu Lubicz.

PETELCZYC herbu Pobóg.

PETRAŻYCKI herbu Pielesz odmienny.

PETRYK herbu Tarnawa.

PIASECKI herbu Janina.

PIECZYCHOJSKI herbu Gozdawa.

PIECZYMUCHA herbu Sulima.

PIEKARSKI herbu Topór.

PIEŃKOWSKI herbu Suchekomnaty.

PIEŚLAK herbu Pielesz.

PIETKIEWICZ herbu Trąby.

PIETRASZEWSKI herbu Radwan.

PIETROWSKI herbu Junosza.

PIETRUSEWICZ herbu Łabędź.

PILECKI herbu Leliwa.

PIOTROWICZ herbu Piotrowicz.

PIOTROWSKI herbu Korwin.

PLEWAKA herbu Pogonia.

PLUCHNIEWICZ herbu Podkowa.

PŁOTNICKI herbu Dederkało.

POBIEDZIŃSKI herbu Gryf.

POCZAPOWSKI herbu Korsak.

POCZOBUT herbu Bożezdarz, Radwan.

PODBERESKI herbu Gozdawa; książęta.

PODBIELSKI herbu Trzaska.

PODBIPIĘTA herbu Gozdawa, Zerwikaptur.

PODCZASZYŃSKI herbu Rawicz.

PODEJKO herbu Korab.

PODLECKI herbu Nałęcz.

PODOLSKI herbu Junosza.

PODREZ herbu Korwin, Ogończyk.

PODWOJSKI herbu Ogończyk.

POGORZELSKI herbu Grzymała.

POKLEWSKI herbu Koziełł.

POKŁOŃSKI herbu Pogoń Litewska.

POLAŃSKI herbu Pokora.

POLIKOWSKI herbu Junosza.

POLITKOWSKI herbu Politowski.

POLUCHOWICZ herbu Nałęcz.

POŁCHOWSKI herbu Junosza.

POŁOŃSKI herbu Leliwa odmienna.

POŁUBIŃSKI herbu Jastrzębiec.

POŁUPIĘTA herbu Zerwikaptur.

PONIATOWSKI herbu Ciołek.

POPŁAWSKI herbu Trzaska.

POPOWSKI herbu Gozdawa.

PORCIANKA herbu Wręby.

POTEMKIN herbu Pogoń Mniejsza.

POTOCKI herbu Janina.

POŹNIAK herbu Poźniak.

POŻARSKI herbu Pomian.

PУŁKOTYCKI herbu nieznanego.

PROKOPOWICZ herbu Groty.

PROTASIEWICZ herbu Drzewica, Jastrzębiec.

PROTASOWICKI herbu Drzewica.

PRUSZYŃSKI herbu Łada, Rawicz.

PRYŁOWSKI herbu Ślepowron.

PRZEWALSKI herbu Łuk; z tego rodu sławny badacz Azji, generał Mikołaj P. (1839-1888).

PRZYTYCKI herbu Przytycki; pochodzili z powiatu radomskiego.

PTASZYCKI herbu Łabędź.

PUCIATA herbu Syrokomla.

PUSZKIN herbu Jastrzębiec, Szeliga, Puszkin.

PUZYNA herbu Oginiec; książęta.

PUZYNOWICZ herbu Ogiński.

PUZYREWICZ herbu Kozicki.

PUZYREWSKI herbu Puzyrewski.

PYRSKI herbu Janina.

 

R

RABCEWICZ herbu Rawicz.

RAC herbu Topacz.

RACZYŃSKI herbu Nałęcz.

RADKIEWICZ herbu Pobóg.

RADWIŁOWICZ herbu Ślepowron.

RADZIWIŁŁ herbu Trąby; książęta.

RAJEWSKI herbu Nałęcz.

RAJSKI herbu Sariusz-Jelita.

RAKOWICZ herbu Waga.

RAKOWSKI herbu Trzywdar.

RAMSZA herbu Orla, Gozdawa.

RAMUŁT herbu Ramułt.

RANCEWICZ herbu Rawicz.

RĄCZYŃSKI herbu nieznanego.

REJTAN herbu Reytan.

RESZKO herbu Drzewo Palmowe.

REWKOWSKI herbu Świerczek.

REZANOWICZ herbu Taczała.

ROBAK herbu Ogończyk.

RODCEWICZ herbu Junosza.

RODZIANKO herbu Prus Pierwszy.

RODZIEWICZ herbu Łuk.

ROKOSSOWSKI herbu Glaubicz, Oksza; z tej rodziny wybitny dowódca wojskowy, marszałek ZSRR Konstanty R. (1896-1968).

ROMANOWICZ herbu Lubicz; od nich poszła dynastia cesarska Rosji Romanowów.

ROMANOWSKI herbu Bończa, Bożawola, Lubicz.

ROMANSEWICZ herbu Lubicz.

ROMASZKA herbu Ślepowron.

ROMEJKO herbu Ślepowron, Romejko.

ROMER herbu Dwie Laski.

ROSTROPOWICZ herbu Bogorya.

ROSZCZYC herbu Lis.

ROWIŃSKI herbu Bożawola.

ROZWADOWSKI herbu Trąby.

RUCKI herbu Wężyk.

RUDZIŃSKI herbu Zaremba.

RUSAKIEWICZ herbu Korczak; dla mizernego stanu posiadania zyskali przydomek „Żebrak", ktуrego pуźniej używali jako nazwiska; z tego rodu wybitny białoruski genetyk Antoni Żebrak.

RUSIECKI herbu Rawicz.

RUSZCZYC herbu Lis.

RUTKIEWICZ herbu Hipocentaurus.

RYLSKI herbu Ostoja, Wieniawa.

RYMIŃSKI herbu Pobóg.

RYMKIEWICZ herbu Pomian.

RYNKIEWICZ herbu Bożezdarz.

RYPIŃSKI herbu Radwan.

RYTWIŃSKI herbu Jastrzębiec.

RYŻY herbu Godziemba.

RZEWUSKI herbu Jastrzębiec, Krzywda.

 

S

SABIŁA herbu Rudnica.

SACHNO herbu Nałęcz, Radwan.

SACZKO herbu Korczak.

SACZKOWSKI herbu Prus Pierwszy.

SADKOWSKI herbu Rola.

SADOWSKI herbu Lubicz.

SAFAREWICZ herbu Łuk.

SAKOWICZ herbu Korwin, Pomian, Wąż Koronowany.

SALECKI herbu Ostoja.

SAŁOHUB herbu Prawdzic.

SAMOTYJA herbu Zadora.

SANICKI herbu Cholewa.

SANIEWICZ herbu Jastrzębiec.

SANOCKI herbu Strzemię.

SASIN herbu Jastrzębiec.

SASZKO herbu Wręby.

SAWANIEWICZ herbu Trąby.

SAWCZENKO herbu Prawdzic.

SAWICKI herbu Lubicz, Bawola Głowa, Cholewa, Nowina.

SAWICZ herbu Sulima.

SAWINICZ herbu Nowina.

SCIPION DEL CAMPO herbu Scipion.

SERAFINOWICZ herbu Pomian.

SĘKOWSKI herbu Prawdzic.

SIAWRUKOWICZ herbu Grzymała.

SIDORENKO herbu Ogończyk.

SIDOROWICZ herbu Ogończyk.

SIEDLECKI herbu Odrowąż.

SIEKIERKA herbu Topór.

SIEKIERZYCKI herbu Topór.

SIEKLUCKI herbu Kuszaba.

SIELANKA herbu Syrokomla.

SIELAWA herbu Sielawa.

SIELEWICZ herbu Lubicz.

SIELSKI herbu Lubicz.

SIEMASZKO herbu Łabędź, Odrowąż.

SIEMIANOWICZ- KONONOWICZ herbu Radwan.

SIEMIENOWICZ herbu Radwan odmienny.

SIEMIONOWICZ herbu Siemionowicz.

SIEMIGINOWSKI herbu Sas.

SIEMIRADZKI herbu Trzaska.

SIENKIEWICZ herbu Bończa, Łabędź, Wenda.

SIERPSKI herbu Leliwa.

SIERZPUTOWSKI herbu Dąbrowa.

SIEWRUK herbu Lubicz.

SIKOROWSKI herbu Cietrzew.

SIKORSKI herbu Kopasina.

SIMONOWICZ herbu Radwan.

SIWACHA herbu Grzymała.

SIWICKI herbu Korczak.

SIWKO herbu Poraj.

SKALSKI herbu Suchekomnaty.

SKIRMUNT herbu Godziemba.

SKABIEJKA herbu Ślepowron.

SKOP herbu Trąby.

SKORUPA herbu Leliwa.

SKORYNA herbu Druck.

SKOWROŃSKI herbu Tępa Podkowa.

SKROBOCKI herbu Skrobot.

SKRODZKI herbu Krocki.

SKURATOWICZ herbu Korczak, Zadora.

SKUREWICZ herbu Korczak, Tępa Podkowa.

SKWARKA herbu Prus Wtуry.

SŁAWIŃSKI herbu Prus, Leliwa.

SŁAWKO herbu Jastrzębiec.

SŁONIMSKI herbu nieznanego.

SŁUCKI herbu Dołęga.

SŁUSZKA herbu Ostoja.

SMIDOWICZ herbu Suchekomnaty; z tego rodu wybitny pisarz rosyjski Wikientij Wieriesajew (1867-1945).

SMOGORZEWSKI herbu Junosza.

SMOLEŃSKI herbu Zagłoba.

SMOTRYCKI herbu Smotrycki.

SNARSKI herbu Murdelio.

SNIEŻKA herbu Nieczuja.

SOBOLEWSKI herbu Łada.

SOKOLIŃSKI herbu Druck, książęta.

SOKOŁOWSKI herbu Korab, Pomian; z tej rodziny wybitny dowódca wojskowy, marszałek ZSRR Bazyli S. (1897- -1968).

SOŁOMERECKI herbu Rawicz, książęta.

SOŁOWIEJ herbu Hipocentaurus.

SOŁTAN herbu Syrokomla.

SOŁTYK herbu Prus odmienny.

SOPOĆKO herbu Syrokomla.

SOROKA herbu Leliwa, Suchekomnaty.

SOSNOWSKI herbu Godziemba.

SPASKI herbu Spaski.

SPASOWICZ herbu Jastrzębiec.

SPASOWSKI herbu Spasowski.

SPIRYDOWICZ herbu Ancuta.

SREBRNIK herbu Bończa.

STABROWSKI herbu Lubicz.

STACEWICZ herbu Lubicz.

STACHOWSKI herbu Ogończyk.

STANIEWICZ herbu Leliwa.

STANISŁAWOWICZ herbu Krzyż Podwójny, Poraj.

STANISŁAWSKI herbu Szeliga.

STANISZEWSKI herbu Dębno, Pobóg.

STANKIEWICZ herbu Mogiła.

STAREWICZ herbu Odrowąż.

STARUSZKIEWICZ herbu Prawdzic.

STASZEWSKI herbu Starykoń.

STASZKIEWICZ herbu Kroje, Mogiła, Wadwicz.

STEFANOWICZ herbu Pogonia odmienna.

STERNBERG herbu Sternberg.

STOGNIEW herbu Lubicz.

STOŁYHWA herbu Stołyhwa.

STOROŻENKO herbu Szeliga.

STRADOMSKI herbu Radwan.

STRAKA herbu Tępa Podkowa.

STRASZKIEWICZ herbu Topór.

STRAWIŃSKI herbu Sulima; z tego rodu wybitny kompozytor Igor S. (1882-1971).

STRUMIŁO herbu Dąbrowa, Nałęcz; z tego rodu w Rosji wybitny socjolog Stanisław Strumilin (1877-1974).

STUDNICKI herbu Nowina.

SUCHODOLSKI herbu Abdank.

SUCHY vel SUCHI vel SUCHOJ herbu Poraj, Rawicz; z witebskiej gałęzi tego rodu pochodził Paweł Suchoj (1895- -1975), wybitny konstruktor techniki lotniczej.

SUCHOZANIET herbu Szczytomir.

SUCZKA herbu Prawdzic.

SUCZYŁA herbu Rawicz.

SUDNIK herbu Łuk, Leliwa, Przyjaciel.

SUDZIŁOWSKI herbu Lubicz.

SUKOWICZ herbu Wężyk.

SULIMA herbu Sulima.

SULISTROWSKI herbu Lubicz.

SUŁKOWSKI herbu Sulima.

SUMOROK herbu Ostoja; w Rosji jako Sumorokowowie używali herbu własnego. SURWIŁO herbu Ślepowron. Suzin herbu Gozdawa, Roch.

SWIACKIEWICZ herbu Nieczuja.

SWIDA herbu Grabie odmienne.

SWIDŁA herbu Korczak.

SYMONOWICZ herbu Łodzia.

SZABŁOWSKI herbu Bończa.

SZADURSKI herbu Ciołek.

SZAFAREWICZ herbu Łuk.

SZALEWICZ herbu Szaława.

SZANTYR herbu Lubicz.

SZAPKA herbu Lubicz.

SZARKOWSKI herbu Dołęga, Krzywda.

SZCZERBA herbu Rawicz.

SZCZERBICKI herbu Rawicz.

SZCZUKA herbu Pobуg, Nowina.

SZEMESZ herbu Wężyk.

SZERSZNOWICZ herbu Guldenbalk von Holt.

SZMURŁO herbu Rawicz.

SZOKALSKI herbu Larysz.

SZAŁKOWICZ herbu Szeliga.

SZOŁOMICKI herbu Hipocentaurus.

SZORNEL herbu Dołęga.

SZORC herbu Murzynowa.

SZOSTAK herbu Łabędź.

SZOSTAKOWICZ herbu nieznanego; z tego rodu wybitny kompozytor Dmitrij Sz. (1906- -1975).

SZOSTAKOWSKI herbu Łabędź.

SZPAKOWSKI herbu Sas.

SZPIGANOWICZ herbu Pobóg.

SZUMIŁA herbu Sas.

SZUMSKI herbu Jastrzębiec.

SZWAB herbu Jastrzębiec.

SZYDŁOWSKI herbu Mora.

SZYŁEJKA herbu Bibersztajn, Kalinowa.

SZYMANOWSKI herbu Jezierza.

SZYMKIEWICZ herbu Siestrzeniec, Ślepowron.

SZYRMA herbu Dołęga, Lubicz.

SZYSZKA herbu Dołęga.

SZYSZKO herbu Odyniec.

SZYSZKOWSKI herbu Ostoja.

 

Ś

ŚCIEPURA herbu Oksza.

ŚLEDZIEWSKI herbu Korczak, Zagłoba.

ŚLEPOROD herbu Śleporod.

ŚLIWOWSKI herbu Grzymała, Jasieńczyk.

ŚLIZIEŃ herbu Korczak, Świat odmienny.

ŚMIGIELSKI herbu Łodzia.

ŚWIACKIEWICZ herbu Nieczuja.

ŚWIDERSKI herbu Ostoja.

ŚWIDŁO herbu Wręby.

ŚWIETLIKOWSKI herbu Kotwicz, Świetlik.

ŚWIĘCICKI herbu Krzywda.

ŚWIRSKI herbu Doliwa, Szaława.

ŚWISTUN herbu Sas.

 

T

TABOR herbu Wieniawa.

TACZANOWSKI herbu Jastrzębiec.

TALKO herbu Dąbrowa.

TALKOWSKI herbu Aksak, Prawdzic.

TAŃSKI herbu Nałęcz.

TARASZKIEWICZ herbu Jastrzębiec, Żnin.

TARGOŃSKI herbu Kościesza.

TARKOWSKI herbu Klamry.

TASZLIŃSKI herbu Radwan.

TATKIEWICZ herbu Rogala.

TATWOSZ herbu Łabędź.

TELATYCKI herbu Belina.

TERECHOWICZ herbu Korczak.

TERLECKI herbu Sas.

TISZKOWSKI herbu Trzaska.

TOKARSKI herbu Korab, Ogończyk.

TOŁKACZ herbu Kotwicz.

TOŁOCZKO herbu Pobóg (siedem odmian).

TOŁOKOŃSKI herbu Tołokoński.

TOŁPYHA herbu Jezierza.

TOMASZEWICZ herbu Łabędź.

TOMASZEWSKI herbu Bończa.

TOPOROWICZ herbu Sas.

TORCZYŁA herbu Odrowąż, Podkowa odmienna.

TOUŚCIK herbu Topacz.

TROJANOWICZ herbu Kościesza.

TROJANOWSKI herbu Szeliga.

TRYZNA herbu Gozdawa.

TRZECIAK herbu Sas.

TUHAN- BARANOWSKI herbu Tuhan.

TUMIŁOWICZ herbu Sulima.

TUPALSKI herbu Klamry.

TUPICA herbu Lubicz.

TUPIK herbu Lubicz.

TUR herbu Korczak, Korwin, Łuk.

TURCZYNOWICZ herbu Szeliga.

TURŁAJ herbu Korczak.

TUROWICZ herbu Dęboróg.

TURSKI herbu Dębno.

TWARDOWSKI herbu Leliwa.

TYCZYNA herbu Lewalt.

TYMIŃSKI herbu Lis, Nałęcz.

TYSZKIEWICZ herbu Leliwa, Lubicz.

TYSZKO herbu Ostoja.

TYSZKOWSKI herbu Gozdawa.

 

U

UCHACZ herbu Jastrzębiec.

UDZIELSKI herbu Korsak.

UHLIK herbu Uhlik.

ULCZYCKI herbu Wręby.

ULEWICZ herbu Sokola.

UŁANOWICZ herbu Sulima.

UŁASIEWICZ herbu Rawicz.

UMIASTOWSKI herbu Roch.

URBANOWICZ herbu Łabędź.

US herbu Połota.

USZACKI herbu Lis.

USZAKIEWICZ herbu Drogomir.

USZYŃSKI herbu Lubicz, Pobóg; z tego rodu wybitny pedagog Konstanty U. (1823- -1871).

UŚCIŁOWICZ herbu Syrokomla.

UŚCINOWICZ herbu Jastrzębiec.

 

W

WABISZCZEWICZ herbu Juńczyk.

WACHOWICZ herbu Dąbrowa.

WAGNER herbu Lew.

WAKULEWICZ herbu Nałęcz.

WALENTYNOWICZ herbu Bawola Głowa, Podkowa.

WALICKI herbu Łada.

WALISZEWSKI herbu Leszczyc.

WAŃKA herbu Korczak, Wańka.

WAŃKOWICZ herbu Bożawola, Lis.

WARAKSA vel WERAKSO herbu Kuszaba.

WASIENCOWICZ herbu Lis odmienny; od nich poszli rosyjscy Wasniecowowie.

WASILENKO herbu Janina.

WASILEWICZ herbu Syrokomla.

WASILEWSKI herbu Drzewica, Rogala, Ostoja; z tego rodu wybitny dowódca wojskowy, marszałek ZSRR Aleksander W. (1895-1977).

WASZKIEWICZ herbu Waszkiewicz.

WAWRZECKI herbu Rola.

WAŻYŃSKI herbu Awdaniec.

WERENICZ herbu Ogończyk.

WERESZCZAKA herbu Kościesza.

WERNADSKI herbu Poraj; z tego rodu wybitny uczony przyrodnik Władimir W. (1863-1945).

WERSOCKI herbu Lubicz.

WERYHA herbu Śreniawa.

WIAŻEWICZ herbu Leliwa.

WIDEJKO herbu Widejko.

WIELICZKO herbu Jastrzębiec.

WIEKOWICZ herbu Wiekowicz.

WIERCIŃSKI herbu Rawicz, Wieniawa.

WIERZEJSKI herbu Jelita, Trąby.

WIESIOŁOWSKI herbu Ogończyk.

WIĘCKOWICZ herbu Giejsztor.

WIJUK-KOJAŁOWICZ herbu Kościesza.

WILCZYŃSKI herbu Poraj.

WILKICKI herbu Nowina, Pogonia.

WISZNIEWSKI herbu Trzaska.

WITKIEWICZ herbu Nieczuja.

WITKOWSKI herbu Poraj, Nowina.

WIWULSKI herbu Prus Trzeci, Roch, Korczak odmienny.

WNUCZEK herbu Jastrzębiec.

WOJEWУDZKI herbu Abdank.

WOJKUŃSKI herbu Gozdawa.

WOJNA herbu Trąby.

WOJNA-JASIENIECKI herbu Haki.

WOJNA-SIDOROWICZ herbu Trąby.

WOJNAROWICZ herbu Lubicz.

WOJNECKI herbu Strzemię.

WOJNICZ herbu Abdank, Poraj.

WOJNIŁOWICZ herbu Syrokomla odmienna.

WOJNOWICZ herbu Nałęcz.

WOJNOWSKI herbu Ostoja.

WOLSKI herbu Odrowąż i in., książęta.

WOŁCZECKI herbu Abdank, Rawicz.

WOŁCZEK herbu Prawdzic.

WOŁCZKIEWICZ herbu Olizar (Chorągwie Kmitów).

WOŁK herbu Trąby, Kimbar, Kościesza, Wadwicz.

WOŁK-KARACZEWSKI herbu Dwie Wieże.

WOŁK-ŁANIEWSKI herbu Korczak.

WOŁK-LEWANOWICZ herbu Kościesza.

WOŁKOWICZ-KOLENKO herbu Kościesza.

WOŁKOWICKI herbu Lubicz.

WOŁOD vel WOŁAT herbu Korczak.

WOŁODKIEWICZ herbu Łabędź.

WOŁOSOWICZ herbu Lis.

WOŁOTOWSKI herbu Samson.

WOŁOWICZ herbu Bogorya, Pogonia.

WOŁYNCEWICZ herbu Lubicz.

WORONIEC herbu Lubicz.

WORONIECKI herbu Korybut, książęta.

WORONOWICZ herbu Lis, Pawęza.

WOROSZYŁO herbu Lis, Wolf.

WOROTYŃSKI herbu Prus.

WROŃSKI herbu Kościesza.

WRÓBLEWSKI herbu Ślepowron.

WYŁŻYŃSKI herbu Przosna.

WYRWICZ herbu Dołęga.

WYSOCKI herbu Godziemba, Drya; z tego rodu wybitny poeta i bard Władimir W. (1938-1980).

WYSZCZYCKI herbu Grzymała.

WYSZOMIRSKI herbu Rawicz.

WYSZYKOWSKI herbu Ślepowron.

WYSZYŃSKI herbu Trzywda, Krzywda.

WYŻEWICZ herbu Jeż.

 

Z

ZABIELSKI herbu Trzaska.

ZABIEŁA herbu Topór.

ZABOROWSKI herbu Grzymała, Rawicz odmienny.

ZABORSKI herbu Nowina.

ZABRODZKI herbu Ogończyk.

ZABRZEZIŃSKI herbu Leliwa, książęta.

ZABRZYCKI herbu Szeliga.

ZADARNOWSKI herbu Sulima.

ZAGOROWSKI herbu Strzemię.

ZAK herbu Mogiła.

ZAKRZEWSKI herbu Lubicz.

ZALENSKI herbu Prus Pierwszy.

ZALESIŁO herbu Jastrzębiec.

ZALEWSKI herbu Jastrzębiec, Jelita.

ZALIWAKA herbu Topór.

ZAŁAMAJ herbu Radwan.

ZAPOROWSKI herbu Gryf.

ZARAKOWSKI herbu Dębno.

ZAREMBA herbu Zaremba.

ZASADZKI herbu Grzymała.

ZAWODOWSKI herbu Zawodowski.

ZBARASZEWSKI herbu nieznanego.

ZBIROGOWSKI herbu Lis.

ZDZIECHOWSKI herbu Rawicz.

ZEMBOCKI herbu Rogala.

ZIELIŃSKI herbu Grzymała, Jasieńczyk, Świnka.

ZIELNIA herbu Dąbrowa.

ZIELONKA herbu Jastrzębiec.

ZIEMLA herbu Topór.

ZIENKIEWICZ herbu Kimbar.

ZIENOWICZ herbu Zienowicz.

ZIOŁKOWSKI herbu Korczak.

ZNOSKO herbu Kościesza.

ZUBLEWICZ herbu Pobóg.

ZUBOWSKI herbu Pomian.

ZUBR herbu Sas.

ZUJEWSKI herbu nieznanego.

ZWIEROWICZ herbu Ancuta.

ZYGMUNTOWICZ herbu Nałęcz.

ZYRKIEWICZ herbu Wąż odmienny.

 

Ż

ŻABA herbu Kościesza.

ŻABIŃSKI herbu Lubicz.

ŻABOWICZ herbu Pobóg.

ŻABUNKIEWICZ herbu nieznanego.

ŻADAN herbu Leliwa.

ŻAGIEL herbu Trąby.

ŻAKIEWICZ herbu Pilawa.

ŻAŁKOWSKI herbu Jastrzębiec.

ŻAROW herbu Ślepowron.

ŻDANOWICZ herbu Pomian.

ŻEBIENKO herbu Pobóg.

ŻEBRAK herbu Korab; z tej rodziny wybitny białoruski genetyk, więzień reżimu komunistycznego Antoni Ż. (1901- -1965).

ŻEBROWSKI herbu Jasieńczyk.

ŻEJMO herbu Sas.

ŻELEŹNICKI herbu Zgraja.

ŻELIGOWSKI herbu Belina; z oszmiańskiej gałęzi tego rodu wywodził się wybitny dowódca Żelaznej Dywizji Litewsko-Białoruskiej, złożonej z Kresowiaków, a zasłużonej w wojnie przeciwko bolszewikom w latach 1919-1920 Lucjan Żeligowski (1865-1947).

ŻERAŃSKI herbu Korab.

ŻERNICKI herbu Rogala.

ŻEROMSKI herbu Jelita.

ŻŁOB herbu Kościesza.

ŻMITROWSKI herbu Waga.

ŻOCHOWSKI herbu Brodzicz.

ŻOŁĘDZIOWSKI herbu Poraj.

ŻOŁKOWSKI herbu Dołęga.

ŻOŁNIERKIEWICZ herbu Jastrzębiec.

ŻOŁNIEROWICZ herbu Przestrzał.

ŻOŁTOWSKI herbu Ogończyk.

ŻUCZENKO herbu Żukowski.

ŻUK herbu Ślepowron.

ŻUKOWSKI herbu Junosza, Ogończyk.

ŻUPRAŃ- SKI herbu Abdank.

ŻURAKOWSKI herbu Sas odmienny.

ŻURAWSKI herbu Godziemba, Trzaska.

ŻUROMSKI herbu Jelita.

ŻUROWSKI z Żurowiczek herbu Leliwa.

ŻYBULIS herbu nieznanego.

ŻYCHAROWICZ herbu Półkozic.

ŻYDOWSKI herbu Doliwa, Nałęcz.

ŻYDZIECKI herbu Junosza.

ŻYLICZ herbu Lubicz.

ŻYLIŃSKI herbu Janina, Lubicz, Pogoń Ruska.

ŻYŁA herbu Pomian, Suchekomnaty.

ŻYRKIEWICZ herbu Wąż.

ŻYRMONT herbu Lubicz.

ŻYRYŃSKI herbu Janina.

ŻYWAŁKOWSKI herbu nieznanego.

ŻYWIŁA herbu Abdank.

ŻYŻNIEWSKI herbu Białynia.

Последние изменения

Самое популярное